Skövde 6 timmars 2020

Den 7 mars är det dags för en av ultraårets riktiga höjdpunkter, Skövde 6 timmars.
Loppet avgörs på en 1200 meter lång varvbana i Bolougnerskogen i centrala Skövde. Under dagen avgärs även lopp på 1h och 3h.

Läs mer om tävlingen på Team Ultraswedens hemsida
Historik
1 TIMMARS HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 1HM M senior Aas Jan Billy Team Sportsmanden 1982 6 9,37 km9,37 k 57:26 6:08 min/km6:08 /k
2 1HM M motion Nyblad Simon Team Snigel 1989 5 9,28 km9,28 k 51:28 5:33 min/km5:33 /k
3 TIMMARS DAMER
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 3HK K senior Gunnarsson Sara Storådalens sk 1987 21 33,04 km33,04 k 2:53:31 5:15 min/km5:15 /k
2 3HK K35 Persson Veronica Ingen klubb 1990 21 32,13 km32,13 k 2:58:03 5:33 min/km5:33 /k
3 3HK K35 Mellgren Charlotta Ingen klubb 1984 20 30,56 km30,56 k 2:57:38 5:49 min/km5:49 /k
4 3HK K45 Eriksson Axelsson sandra Norrvirdarna 1975 19 29,45 km29,45 k 2:56:02 5:59 min/km5:59 /k
5 3HK K motion Lokander Erika Ingen klubb 1976 17 26,73 km26,73 k 2:52:34 6:27 min/km6:27 /k
6 3HK K senior Gunnarsson Lars Storådalens sk 1987 17 25,80 km25,80 k 2:59:29 6:57 min/km6:57 /k
7 3HK K motion Thellman Maria Jönköping 1965 16 25,62 km25,62 k 2:50:37 6:40 min/km6:40 /k
8 3HK K motion Johansson Anna Ingen klubb 1980 15 24,08 km24,08 k 2:50:28 7:05 min/km7:05 /k
9 3HK K motion Reinholtz Johanna Ingen klubb 1980 15 24,08 km24,08 k 2:50:28 7:05 min/km7:05 /k
10 3HK K motion Rydsten Alexandra Ingen klubb 1983 15 23,63 km23,63 k 2:52:17 7:18 min/km7:18 /k
11 3HK K motion Jörneskog Judith Södra Vi IF 2009 14 22,01 km22,01 k 2:55:37 7:59 min/km7:59 /k
12 3HK K motion Jonsson Ingela Södra Vi IF 1970 14 22,00 km22,00 k 2:55:38 7:59 min/km7:59 /k
13 3HK K motion Herbertsson Anna-Maria Team Nordic Trail 1966 14 21,65 km21,65 k 2:56:46 8:10 min/km8:10 /k
14 3HK K motion Larsson Anneli Ingen klubb 1962 14 21,32 km21,32 k 2:50:13 7:59 min/km7:59 /k
15 3HK K motion Omarsson Ann-Sofie Ingen klubb 1987 9 14,21 km14,21 k 2:55:44 12:22 min/km12:22 /k
16 3HK K motion Petterson Hanna Team Ultrasweden LK 1998 9 13,87 km13,87 k 2:57:21 12:47 min/km12:47 /k
17 3HK K motion Otterborg Felicia Svensborg 2005 0 -- 0:00 --
18 3HK K40 Bonde Josefine IF Linnéa 1978 0 -- 0:00 --
19 3HK K55 Emmrich Heike SLK Oxelösund 1962 0 -- 0:00 --
3 TIMMARS HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 3HM M senior Jerkdal Martin Ingen klubb 1989 27 40,93 km40,93 k 2:59:05 4:23 min/km4:23 /k
2 3HM M motion Brunell Emil Ingen klubb 1990 24 37,62 km37,62 k 2:54:06 4:38 min/km4:38 /k
3 3HM M45 Wallin Bengt Kisa SK 1971 23 35,00 km35,00 k 2:58:53 5:07 min/km5:07 /k
4 3HM M motion Grönqvist Per OCR ELITE APPAREL 1988 21 32,81 km32,81 k 2:54:26 5:19 min/km5:19 /k
5 3HM M45 Einarsson Marcus Indianklubben 1971 21 32,43 km32,43 k 2:56:15 5:26 min/km5:26 /k
6 3HM M motion Bilgec Marcus Ingen klubb 20 31,48 km31,48 k 2:54:16 5:32 min/km5:32 /k
7 3HM M40 Ståhl Anders IFK Skövde FK 1980 20 30,26 km30,26 k 2:26:32 4:51 min/km4:51 /k
8 3HM M40 Stenvard Viggo SOK Knallen 1980 18 27,28 km27,28 k 1:57:08 4:18 min/km4:18 /k
9 3HM M motion Harrby Joacim Vreta SoMK 1982 17 27,19 km27,19 k 2:53:38 6:23 min/km6:23 /k
10 3HM M55 Berg Magnus Ingen klubb 1965 17 26,94 km26,94 k 2:51:40 6:22 min/km6:22 /k
11 3HM M motion Ljung Arvid Bögda Runners 1988 17 25,78 km25,78 k 2:07:25 4:57 min/km4:57 /k
12 3HM M motion Larsson Hans Ingen klubb 1960 14 22,45 km22,45 k 2:49:21 7:33 min/km7:33 /k
13 3HM M motion Ljung Peter Lintlivet i Öm 1965 14 21,31 km21,31 k 2:12:48 6:14 min/km6:14 /k
14 3HM M motion Persson Leon IFK Skövde FIK 2009 10 15,36 km15,36 k 2:05:39 8:11 min/km8:11 /k
15 3HM M motion Andersson Mathias Ingen klubb 1993 9 13,87 km13,87 k 2:57:21 12:47 min/km12:47 /k
16 3HM M motion Stenfors Fredrik Ingen klubb 1989 7 10,86 km10,86 k 1:04:01 5:54 min/km5:54 /k
17 3HM M motion Otterborg Hampus Svensborg 2007 0 -- 0:00 --
18 3HM M motion Gunnarsson Lars Taberg 1978 0 -- 0:00 --
19 3HM M motion Backman Jan-Erik Svensborg 1965 0 -- 0:00 --
20 3HM M60 Frost Tomas IFK Skövde friidrott 1958 0 -- 0:00 --
21 3HM M motion Andersson Rasmus Ingen klubb 1987 0 -- 0:00 --
6 TIMMARS DAMER
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 6HK Kmot Falk Therese Romerike Ultraløperklubb 1975 49 74,02 km74,02 k 5:57:40 4:50 min/km4:50 /k
2 6HK K40 Hartelius Elin Ingen klubb 1982 46 70,14 km70,14 k 5:54:04 5:03 min/km5:03 /k
3 6HK K40 Ahlvin Anna IK NocOut 1980 44 66,28 km66,28 k 5:59:05 5:25 min/km5:25 /k
4 6HK K40 Manvik Helle OK Kroppsfjäll 1976 43 65,18 km65,18 k 5:56:49 5:28 min/km5:28 /k
5 6HK K40 Lundqvist Sandra Hälle IF 1977 43 65,00 km65,00 k 5:57:46 5:30 min/km5:30 /k
6 6HK K40 Höij Carolina Kristinehamn Multisportklubb 1976 41 62,52 km62,52 k 5:55:09 5:41 min/km5:41 /k
7 6HK K35 Jansson Maria Kvarnsveden Friidrott 1985 40 60,41 km60,41 k 5:58:27 5:56 min/km5:56 /k
8 6HK K50 Johanson Annika Sweden Runners 1969 40 60,41 km60,41 k 5:58:28 5:56 min/km5:56 /k
9 6HK K35 Sævarsdottir Rakel Erla Romerike Ultraløperklubb 1988 39 60,02 km60,02 k 5:51:48 5:52 min/km5:52 /k
10 6HK K35 Fogarasiné Veres Krisztina Ingen klubb 1983 39 59,24 km59,24 k 5:56:32 6:01 min/km6:01 /k
11 6HK K45 Le Loan IFK Skövde 1974 38 57,53 km57,53 k 5:57:58 6:13 min/km6:13 /k
12 6HK K45 Kim-Andersson Anna IKHP Huskvarna 1971 37 56,55 km56,55 k 5:53:46 6:15 min/km6:15 /k
13 6HK K motion Frostelid Sofia Ingen klubb 1989 37 56,09 km56,09 k 5:57:19 6:22 min/km6:22 /k
14 6HK K senior Gren Johanna Friskis och Svettis Helsingborg 1992 36 55,54 km55,54 k 5:50:50 6:19 min/km6:19 /k
15 6HK K40 Kay Sofia LK TV88 1976 36 55,49 km55,49 k 5:52:25 6:21 min/km6:21 /k
16 6HK K55 Brandt Torunn SK Rye 1962 36 54,63 km54,63 k 5:56:44 6:32 min/km6:32 /k
17 6HK K55 Hallqvist Ann SOK Knallen 1966 35 53,58 km53,58 k 5:48:37 6:30 min/km6:30 /k
18 6HK K60 Askengren Berg Annika LK TV88 1960 35 53,41 km53,41 k 5:52:01 6:35 min/km6:35 /k
19 6HK K motion Carlsson Carola Träningskonsulten sports club 1962 35 53,07 km53,07 k 5:56:12 6:43 min/km6:43 /k
20 6HK K35 Dierker Tabea IFK Skövde FIK 1981 35 52,99 km52,99 k 5:58:00 6:45 min/km6:45 /k
21 6HK K35 Pansar Carolina SOK Knallen 1984 34 51,23 km51,23 k 5:59:37 7:01 min/km7:01 /k
22 6HK K40 Stenberg Matilda Ingen klubb 1980 34 51,19 km51,19 k 5:55:09 6:56 min/km6:56 /k
23 6HK K40 Söderberg Camilla Ingen klubb 1977 34 51,16 km51,16 k 5:58:53 7:01 min/km7:01 /k
24 6HK K senior Liabäck Maria Hjo Runners 1986 33 50,85 km50,85 k 5:51:26 6:55 min/km6:55 /k
25 6HK K50 Apelqvist Karin SOK Knallen 1970 33 50,11 km50,11 k 5:57:18 7:08 min/km7:08 /k
26 6HK K60 Björk Marita SOK Knallen 1959 32 48,27 km48,27 k 5:58:25 7:25 min/km7:25 /k
27 6HK K45 Ståhl Nordling Helena IFK Skövde Friidrott 1974 30 45,18 km45,18 k 4:57:56 6:36 min/km6:36 /k
28 6HK K motion Borgö Ida Vreta SoMK 1982 30 45,18 km45,18 k 5:02:47 6:42 min/km6:42 /k
29 6HK K55 Ahl Anette IS Göta 1962 30 45,18 km45,18 k 5:57:53 7:55 min/km7:55 /k
30 6HK K40 Petersen Karolina Umara Sports Club 1979 29 44,41 km44,41 k 5:55:20 8:00 min/km8:00 /k
31 6HK K motion Lindström Anna Ingen klubb 1981 29 43,96 km43,96 k 5:58:12 8:09 min/km8:09 /k
32 6HK K35 Persson Josefina Runacademy IF 1989 29 43,69 km43,69 k 4:26:39 6:06 min/km6:06 /k
33 6HK K65 Porserud Eva Solna 1954 29 43,69 km43,69 k 5:34:15 7:39 min/km7:39 /k
34 6HK K senior Eriksson Thérese Enhörna IF 1990 28 42,49 km42,49 k 5:56:59 8:24 min/km8:24 /k
35 6HK K motion Rens Isabella Team Snigel 1989 28 42,20 km42,20 k 4:49:23 6:51 min/km6:51 /k
36 6HK K50 Henriksson Catharina Söderåsens fk 1969 28 42,20 km42,20 k 5:49:30 8:17 min/km8:17 /k
37 6HK K50 Olsson Malin Ingen klubb 1968 28 42,20 km42,20 k 5:57:02 8:28 min/km8:28 /k
38 6HK K60 Sulonen Britt Team Ultrasweden 1958 27 40,89 km40,89 k 5:58:08 8:46 min/km8:46 /k
39 6HK K40 Malmborg Anna Huddinge 1979 26 39,62 km39,62 k 5:56:23 9:00 min/km9:00 /k
40 6HK K45 Karlsson Fredrika Huddinge 1971 26 39,62 km39,62 k 5:56:23 9:00 min/km9:00 /k
41 6HK K55 Berg Giesela Lonesome Runners 1963 26 39,35 km39,35 k 5:49:21 8:53 min/km8:53 /k
42 6HK K motion Nolhage Amanda Team Hybrid Fitness 1989 26 39,21 km39,21 k 5:52:45 9:00 min/km9:00 /k
43 6HK K motion Wängberg Madelene Ingen klubb 1973 23 35,90 km35,90 k 5:47:28 9:41 min/km9:41 /k
44 6HK K55 Wahlström Carina Östansjö SK 1961 23 35,27 km35,27 k 5:53:45 10:02 min/km10:02 /k
45 6HK K motion Larsson Petra Stockholm 1975 23 34,74 km34,74 k 5:02:59 8:43 min/km8:43 /k
46 6HK K60 Pansar Maj-Britt Ingen klubb 1957 20 30,81 km30,81 k 5:53:19 11:28 min/km11:28 /k
47 6HK K35 Pansar Annelie Ingen klubb 1981 20 30,65 km30,65 k 5:55:19 11:35 min/km11:35 /k
48 6HK K motion Eriksson Petra Kristinehamn 1975 17 25,78 km25,78 k 3:48:05 8:51 min/km8:51 /k
49 6HK K45 Sornyiam Suwanna Lonesome Runners 1974 14 21,31 km21,31 k 3:33:36 10:01 min/km10:01 /k
50 6HK K motion Forsberg Maria Välja 1964 14 21,31 km21,31 k 3:45:26 10:35 min/km10:35 /k
51 6HK K motion Lindhult Cina Ingen klubb 1969 12 18,32 km18,32 k 5:55:47 19:25 min/km19:25 /k
52 6HK K45 Nielsen Anne-Lie IK Akele 1970 0 -- 0:00 --
53 6HK K50 Nohave Mollie Team Nohave 1967 0 -- 0:00 --
54 6HK K50 Åhman Ann-Sofie Ingen klubb 1968 0 -- 0:00 --
55 6HK K40 flodqvist cecilia Skövde triahlon 1978 0 -- 0:00 --
6 TIMMARS HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 6HM M senior Gustavsson Simon Simon Gustavsson 1986 50 75,19 km75,19 k 5:59:21 4:47 min/km4:47 /k
2 6HM M senior Axelsson Simon Umara Sports Club 1994 49 73,70 km73,70 k 5:59:00 4:52 min/km4:52 /k
3 6HM M40 Roos Henrik Scania Road Runners 1979 49 73,70 km73,70 k 5:59:18 4:53 min/km4:53 /k
4 6HM M50 Bakke Svein-Erik SK Rye 1967 47 71,38 km71,38 k 5:55:23 4:59 min/km4:59 /k
5 6HM M35 Wilson Anton IK Ymer 1983 46 69,50 km69,50 k 5:57:35 5:09 min/km5:09 /k
6 6HM M45 Brantvall Jonas UT Kolmården 1972 44 66,08 km66,08 k 5:59:57 5:27 min/km5:27 /k
7 6HM M50 Åström Jesper Västerås LK 1969 43 65,88 km65,88 k 5:52:50 5:21 min/km5:21 /k
8 6HM M50 Persson Mikael IFK Nora 1967 43 65,71 km65,71 k 5:54:09 5:23 min/km5:23 /k
9 6HM M40 Söderlund Linus IF Åland 1977 43 65,32 km65,32 k 5:55:58 5:27 min/km5:27 /k
10 6HM M35 Lundgren Niklas Växjö Löparklubb 1985 43 64,92 km64,92 k 5:56:51 5:30 min/km5:30 /k
11 6HM M45 Wängberg Jonas Västerås LK 1972 41 62,46 km62,46 k 5:55:17 5:41 min/km5:41 /k
12 6HM M40 Molin Johan LK TV88 1979 41 62,29 km62,29 k 5:55:33 5:42 min/km5:42 /k
13 6HM M35 Westerberg Niclas Team LS Trail 1985 41 62,17 km62,17 k 5:56:50 5:44 min/km5:44 /k
14 6HM M45 Nordmark Mats IF Göta Karlstad 1972 41 62,11 km62,11 k 5:57:19 5:45 min/km5:45 /k
15 6HM M55 Wallentin Sten-Åke OK Kroppefjäll 1963 41 61,64 km61,64 k 5:59:48 5:50 min/km5:50 /k
16 6HM M35 Flink Filip Lynes 1992 40 61,18 km61,18 k 5:53:41 5:47 min/km5:47 /k
17 6HM M35 Karlsson Robert OK Norrvirdarna 1981 40 61,05 km61,05 k 5:50:01 5:44 min/km5:44 /k
18 6HM M45 Nyman Håkan Team Nordic Trail 1973 40 60,36 km60,36 k 5:57:25 5:55 min/km5:55 /k
19 6HM M55 Christensson Lars IS Göta 1962 40 60,10 km60,10 k 5:57:54 5:57 min/km5:57 /k
20 6HM M35 Erenger David Lynes 1982 39 59,68 km59,68 k 5:53:41 5:56 min/km5:56 /k
21 6HM M50 Modahl Einar Ingen klubb 1969 39 59,17 km59,17 k 5:56:36 6:02 min/km6:02 /k
22 6HM M50 Carlsson Tommy LK TV88 1967 38 58,31 km58,31 k 5:53:38 6:04 min/km6:04 /k
23 6HM M35 Andersson Martin IFK Skövde FIK 1981 38 58,20 km58,20 k 5:53:21 6:04 min/km6:04 /k
24 6HM M40 Hjälmarlycka David Götlunda IF 1979 38 57,77 km57,77 k 5:56:27 6:10 min/km6:10 /k
25 6HM M40 Ahmed Omed Kristinehamn Multisport 1978 37 57,04 km57,04 k 5:52:12 6:10 min/km6:10 /k
26 6HM M motion Östman Lowe Ingen klubb 1994 37 56,27 km56,27 k 5:55:24 6:19 min/km6:19 /k
27 6HM M40 Götmark Anders Umara SC 1979 37 55,70 km55,70 k 5:59:00 6:27 min/km6:27 /k
28 6HM M45 Mogren Jan Rydöbruk 1973 37 55,62 km55,62 k 5:52:25 6:20 min/km6:20 /k
29 6HM M40 Liljegren Mats Team Skavsåret IF 1976 36 54,40 km54,40 k 5:58:30 6:35 min/km6:35 /k
30 6HM M35 Ringbrant Marcus Ingen klubb 1991 36 54,19 km54,19 k 5:59:47 6:38 min/km6:38 /k
31 6HM M motion Verme Patrik Oscars Stjernor 1974 36 54,13 km54,13 k 5:11:58 5:46 min/km5:46 /k
32 6HM M50 Rossel Andreas Barnarps IF 1970 36 54,13 km54,13 k 5:48:39 6:26 min/km6:26 /k
33 6HM M motion Nordström Mikael Lidköping 1985 36 54,13 km54,13 k 5:53:10 6:31 min/km6:31 /k
34 6HM M45 Wennberg Niklas Randonneur Stockholm 1973 35 53,97 km53,97 k 5:50:32 6:30 min/km6:30 /k
35 6HM M motion Olsson Kent Lifetime runners 1966 35 53,57 km53,57 k 5:51:48 6:34 min/km6:34 /k
36 6HM M50 Lindahl Jonas Träslövsläge 1966 35 53,01 km53,01 k 5:58:00 6:45 min/km6:45 /k
37 6HM M50 Thorn Anders Bengtfors BoIS Rainbowrunners 1966 35 52,99 km52,99 k 5:51:48 6:38 min/km6:38 /k
38 6HM M45 Johansson Kent Lekstorps IF 1975 34 52,31 km52,31 k 5:43:14 6:34 min/km6:34 /k
39 6HM M45 Persson Rickard IFK Skövde FIK 1975 34 51,20 km51,20 k 5:52:19 6:53 min/km6:53 /k
40 6HM M35 Andersson Erik AXA sportsclub 1981 34 51,15 km51,15 k 4:17:49 5:02 min/km5:02 /k
41 6HM M50 Nygård Ragnar Romerike Ultraløperklubb 1967 34 51,15 km51,15 k 4:53:55 5:45 min/km5:45 /k
42 6HM M45 Kristiansson Magnus LK TV88 1972 34 51,15 km51,15 k 5:53:36 6:55 min/km6:55 /k
43 6HM M55 Dia Niclas SOK Knallen 1964 33 50,50 km50,50 k 5:54:16 7:01 min/km7:01 /k
44 6HM M35 Fogarasi László Ingen klubb 1982 33 50,29 km50,29 k 5:55:12 7:04 min/km7:04 /k
45 6HM M50 Hörnqvist Tomas LK TV88 1969 32 49,11 km49,11 k 5:55:03 7:14 min/km7:14 /k
46 6HM M motion Gren Tony Ingen klubb 1961 32 48,88 km48,88 k 5:54:11 7:15 min/km7:15 /k
47 6HM M70 Remar Sören Ulricehamns FK 1948 31 47,69 km47,69 k 5:51:11 7:22 min/km7:22 /k
48 6HM M70 Lindeskov Hans-Inge Team Ultrasweden LK 1949 31 47,45 km47,45 k 5:51:21 7:24 min/km7:24 /k
49 6HM M45 Köhler Matthias Lonesome Runners 1972 31 47,39 km47,39 k 5:55:20 7:30 min/km7:30 /k
50 6HM M70 Gustavsson Kurt Hultsfreds LK 1901 31 47,09 km47,09 k 5:57:04 7:35 min/km7:35 /k
51 6HM M60 Strömberg Christian IKHP Huskvarna 1959 31 46,97 km46,97 k 5:57:42 7:37 min/km7:37 /k
52 6HM M45 Tyberg Björnar Smultringgjengen 1974 30 45,18 km45,18 k 4:00:02 5:19 min/km5:19 /k
53 6HM M70 PORSERUD Björn Solna 1947 30 45,18 km45,18 k 5:34:03 7:24 min/km7:24 /k
54 6HM M motion Lindhult Johan Ingen klubb 1967 30 45,18 km45,18 k 5:55:10 7:52 min/km7:52 /k
55 6HM M60 Sulonen Kari Team Ultrasweden 1957 29 43,87 km43,87 k 5:58:03 8:10 min/km8:10 /k
56 6HM M70 Koplimäe Sigvard Team Ultrasweden LK 1950 29 43,77 km43,77 k 5:59:21 8:13 min/km8:13 /k
57 6HM M50 Bergsten Håkan Träningskonulten 1967 29 43,71 km43,71 k 5:58:25 8:12 min/km8:12 /k
58 6HM M45 Basic Zlatan Nobina 1971 29 43,69 km43,69 k 4:05:23 5:37 min/km5:37 /k
59 6HM M50 Bergsfors Håkan Träningskonulten 1967 29 43,69 km43,69 k 5:58:25 8:12 min/km8:12 /k
60 6HM M motion Lindblom Lars Team Nordic Trail 1961 28 43,43 km43,43 k 5:45:20 7:57 min/km7:57 /k
61 6HM M65 Almqvist Lars IFK Helsingborg 1951 28 43,37 km43,37 k 5:49:06 8:03 min/km8:03 /k
62 6HM M60 Svensson Peter IFK Skövde 1957 28 43,21 km43,21 k 5:49:05 8:05 min/km8:05 /k
63 6HM M motion Malm Jimmy Ingen klubb 1988 28 42,20 km42,20 k 3:14:39 4:37 min/km4:37 /k
64 6HM M35 Laposa Mikael Ingen klubb 1984 28 42,20 km42,20 k 3:21:09 4:46 min/km4:46 /k
65 6HM M55 Karlsson Leif Solvikingarna 1963 28 42,20 km42,20 k 4:21:24 6:12 min/km6:12 /k
66 6HM M55 Jelander Anders Söderåsens fk 1964 28 42,20 km42,20 k 4:56:26 7:02 min/km7:02 /k
67 6HM M motion Aasbø Henrik Rindal IL 1957 28 42,20 km42,20 k 5:07:19 7:17 min/km7:17 /k
68 6HM M70 Skoog Lennart Stenungsunds OK 1946 28 42,20 km42,20 k 5:09:08 7:20 min/km7:20 /k
69 6HM M senior Leifsson Andreas OK norrvirdarna 1991 28 42,20 km42,20 k 5:10:48 7:22 min/km7:22 /k
70 6HM M70 Lindgren Bengt Vallentuna FK 1947 28 42,20 km42,20 k 5:50:08 8:18 min/km8:18 /k
71 6HM M motion Johansson Jonny Team Ultrasweden LK 1978 27 41,56 km41,56 k 5:51:26 8:27 min/km8:27 /k
72 6HM M35 Olofsson Anton Lynes 1993 26 40,37 km40,37 k 5:50:44 8:41 min/km8:41 /k
73 6HM M senior Nawrozi Jasin Ingen klubb 1998 26 39,23 km39,23 k 2:59:34 4:35 min/km4:35 /k
74 6HM M motion Ljunggren Tobias Ingen klubb 1971 26 39,21 km39,21 k 5:58:11 9:08 min/km9:08 /k
75 6HM M60 Englund Kjell Lonesome Runners 1960 22 33,68 km33,68 k 5:54:37 10:32 min/km10:32 /k
76 6HM M45 Ohlin Daniel IS Göta 1973 22 33,62 km33,62 k 2:58:07 5:18 min/km5:18 /k
77 6HM M motion Harrby Borgö Eric Vreta SoMK 2009 19 28,77 km28,77 k 5:02:48 10:32 min/km10:32 /k
78 6HM M60 Hultgren Eddy Team Blekinge 1959 0 -- 0:00 --
79 6HM M40 Gustafsson Maria Sok knallen 1977 0 -- 0:00 --
80 6HM M65 Olausson Lars-Göran Team Blekinge 1952 0 -- 0:00 --
81 6HM M35 Nalic Mirza BURT - Bosnia Hercegovina 1980 0 -- 0:00 --
82 6HM M50 Johansson Mathias Solvikingarna 1967 0 -- 0:00 --
83 6HM M75 Johansson Leif IFK Skövde FIK 1942 0 -- 0:00 --
84 6HM M55 Krok Anders SOK Knallen 1963 0 -- 0:00 --
85 6HM M50 Ågren Anders Ingen klubb 1970 0 -- 0:00 --
86 6HM M70 Waalen Kristian Spiridon LLL 1949 0 -- 0:00 --
87 6HM M40 Ahlin Andreas Svensktträningsfolk if 1980 0 -- 0:00 --
88 6HM M motion Alp Kristoffer Lonesome runners 1988 0 -- 0:00 --
89 6HM M50 Andersson Lars-Eric Ingen klubb 1966 0 -- 0:00 --
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med Team Ultrasweden