Personliga Rekordens Tävling 2018

Helgen den 15-16 december är det återigen dags för Personliga Rekordens Tävling i Tipshallen i Växjö. Under helgen avgörs lopp på 6, 12 och 24 timmar.
Under tävligen springer även Pernila Otto för välgörenhet. Läs mer och följ insamlingen här

Läs mer om tävlingen på PRTs hemsida
Historik
12 TIMMARS DAMER
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 12HK K Anna Grundahl IF LInnéa 1976 328 122,74 km122,74 k 11:57:58 5:51 min/km5:51 /k
2 12HK K Erica Andersson Vendelsö 1990 285 106,50 km106,50 k 11:59:24 6:45 min/km6:45 /k
3 12HK K Erin Kennedy Tsunoda Lund 1981 280 104,80 km104,80 k 11:58:13 6:51 min/km6:51 /k
4 12HK K Heli Lehtinen Finnish Marathon Runners 1966 275 102,61 km102,61 k 11:59:36 7:01 min/km7:01 /k
5 12HK K Eva Berg Göteborg 1967 271 101,48 km101,48 k 11:57:40 7:04 min/km7:04 /k
6 12HK K Johanna Gren Friskis och svettis Helsingborg 1992 245 91,53 km91,53 k 11:59:13 7:51 min/km7:51 /k
7 12HK K Paula Hultzén Karlskrona 1979 242 90,60 km90,60 k 11:58:37 7:56 min/km7:56 /k
8 12HK K Mari Nilsson Simrishamn 1979 236 88,15 km88,15 k 11:59:11 8:10 min/km8:10 /k
9 12HK K Eva Hedberg Runacademy IF (Lund) 1964 222 83,12 km83,12 k 11:56:57 8:38 min/km8:38 /k
10 12HK K Ida Benari Nynäshamns långdistansklubb 1981 196 73,25 km73,25 k 11:58:50 9:49 min/km9:49 /k
11 12HK K Louise Rydstedt Legeved 1982 188 70,44 km70,44 k 11:53:57 10:08 min/km10:08 /k
12 12HK K Linda Angermund Lonesome Runners Gävle 1974 165 61,61 km61,61 k 14:25:51 14:03 min/km14:03 /k
13 12HK K Jaana Pulkkis Lonesome Runners Gävle 1960 164 61,24 km61,24 k 11:34:39 11:21 min/km11:21 /k
14 12HK K Catharina Henriksson Söderåsens fk 1969 162 60,46 km60,46 k 11:59:47 11:54 min/km11:54 /k
15 12HK K Eva-Lena Hjalmarsson Göteborg 1975 92 34,35 km34,35 k 5:11:12 9:04 min/km9:04 /k
16 12HK K Susanne Nilsson Team Ultrasweden 1963 74 27,64 km27,64 k 4:26:28 9:38 min/km9:38 /k
17 12HK K Anna-Lena Brolin PernillasPyssling 1964 52 19,78 km19,78 k 11:49:24 35:51 min/km35:51 /k
18 12HK K Namida Aneskans Team Blekinge 1985 0 -- 0:00 --
12 TIMMARS HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 12HM M Hans Jansson Eskilstuna 1957 341 127,42 km127,42 k 23:56:17 11:16 min/km11:16 /k
2 12HM M Anders Hellner Bromma IF 1980 334 124,66 km124,66 k 11:59:46 5:46 min/km5:46 /k
3 12HM M Yoshihiro Tsunoda Lund 1982 322 120,46 km120,46 k 11:58:17 5:58 min/km5:58 /k
4 12HM M Patrik Gullerström Tureberg 1976 298 111,33 km111,33 k 11:58:17 6:27 min/km6:27 /k
5 12HM M Erik Ahlrot Elmhults sport club 1971 288 107,55 km107,55 k 11:59:34 6:41 min/km6:41 /k
6 12HM M Simon Gustavsson Umara 277 103,61 km103,61 k 11:58:09 6:56 min/km6:56 /k
7 12HM M Mikael Maschmann Ärla IF 1979 273 101,94 km101,94 k 11:59:33 7:04 min/km7:04 /k
8 12HM M Jerry Nordgren Oprimal massage och motion 1966 264 98,64 km98,64 k 11:59:24 7:18 min/km7:18 /k
9 12HM M Robert Karlsson OK Norrvirdarna 1981 261 97,50 km97,50 k 11:59:15 7:23 min/km7:23 /k
10 12HM M Mattias Olsson Södra Sandby 1977 230 85,87 km85,87 k 11:58:27 8:22 min/km8:22 /k
11 12HM M Joel Blom SOK Knallen Borås 1967 224 83,75 km83,75 k 11:58:00 8:34 min/km8:34 /k
12 12HM M Mikael Johansson Rinkaby 1982 218 81,63 km81,63 k 11:53:57 8:45 min/km8:45 /k
13 12HM M Marcus Hansander Team Ultrasweden LK 1972 215 80,34 km80,34 k 11:42:52 8:45 min/km8:45 /k
14 12HM M Thomas Dahlgren Team Blekinge 1969 202 75,58 km75,58 k 11:58:46 9:31 min/km9:31 /k
15 12HM M Jakob Jern Real Fighter Lund 1964 200 74,82 km74,82 k 11:56:40 9:35 min/km9:35 /k
16 12HM M Tomas Ek Umara Sports Club 200 74,81 km74,81 k 11:57:53 9:36 min/km9:36 /k
17 12HM M kenneth m forsberg Kalmar RC 1966 200 74,64 km74,64 k 11:01:30 8:52 min/km8:52 /k
18 12HM M Jakob Bengtsson Växjö 1990 195 73,06 km73,06 k 11:58:20 9:50 min/km9:50 /k
19 12HM M Johan Nordström Kalmar 1979 190 71,00 km71,00 k 11:59:25 10:08 min/km10:08 /k
20 12HM M Hugo Wickwald Dark Trail Runners 1985 189 70,67 km70,67 k 11:58:19 10:10 min/km10:10 /k
21 12HM M Mattias Ekroth RunAcademy Karlskrona 1968 171 64,11 km64,11 k 11:58:09 11:12 min/km11:12 /k
22 12HM M Lasse Jutemar SOK Knallen 1956 171 63,92 km63,92 k 11:59:12 11:15 min/km11:15 /k
23 12HM M Calle Rasmussen IF Göta Karlstad 1972 168 62,70 km62,70 k 8:32:51 8:11 min/km8:11 /k
24 12HM M Harri Luukko Flen 1970 165 61,59 km61,59 k 11:58:42 11:40 min/km11:40 /k
25 12HM M Mathias Romberg Hässleholms AIS 1970 162 60,46 km60,46 k 9:13:04 9:09 min/km9:09 /k
26 12HM M Hasse Ursfält Urshults IF 1951 140 52,26 km52,26 k 11:17:05 12:57 min/km12:57 /k
27 12HM M Kristian Waalen Spiridon LLL/FHI Ultra 1949 122 45,54 km45,54 k 9:36:30 12:40 min/km12:40 /k
28 12HM M Karl Johan Eriksen Wir schaffen das! 1980 116 43,30 km43,30 k 3:43:09 5:09 min/km5:09 /k
29 12HM M Anders Jelander Söderåsens fk 1964 114 42,56 km42,56 k 5:59:31 8:27 min/km8:27 /k
30 12HM M Lars-Göran Olausson Team Blekinge 1952 114 42,56 km42,56 k 7:06:59 10:02 min/km10:02 /k
31 12HM M Simon Heidemann Eriksen Wir schaffen das! 1980 113 42,19 km42,19 k 3:54:13 5:33 min/km5:33 /k
32 12HM M Krzysztof Michalski Vege Runners 1977 103 38,46 km38,46 k 5:33:05 8:40 min/km8:40 /k
33 12HM M Niklas Gunne IFK Mora friidrottsklubb 1992 0 -- 0:00 --
34 12HM M Magnus Bodin LF Lejonbragden 1967 0 -- 0:00 --
35 12HM M Tobbe Josefsson Falkenbergs RR 1969 0 -- 0:00 --
36 12HM M Fredrik Olsson Kostfonden 1972 0 -- 0:00 --
37 12HM M Nicklas Bardh Umara Sports Club 0 -- 0:00 --
38 12HM M Stefan Petersson Linköping 0 -- 0:00 --
39 12HM M Rickard Gustafsson Umara Sports Club 0 -- 0:00 --
24 TIMMARS DAMER
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 24HK K Elisabeth Ankarcrona Runon 1978 464 173,44 km173,44 k 23:57:35 8:17 min/km8:17 /k
2 24HK K Malin Jonsson Växjö löparklubb 1969 447 166,93 km166,93 k 23:59:45 8:37 min/km8:37 /k
3 24HK K Annika Askengren Berg LK TV88 1960 439 164,00 km164,00 k 23:59:00 8:46 min/km8:46 /k
4 24HK K Emelie Lindgren Lindome 1989 437 163,25 km163,25 k 23:58:59 8:49 min/km8:49 /k
5 24HK K Lisa Amundsson Strömstad löparklubb 1960 434 162,27 km162,27 k 23:58:31 8:52 min/km8:52 /k
6 24HK K Linda Nordmark Lonesome Runners 1973 432 161,42 km161,42 k 23:59:20 8:55 min/km8:55 /k
7 24HK K Anna-Maria Trollsfjord SOK Knallen 1972 427 159,61 km159,61 k 23:58:55 9:01 min/km9:01 /k
8 24HK K Pernilla Otto Refugees Welcome Sverige 1969 407 152,07 km152,07 k 23:59:33 9:28 min/km9:28 /k
9 24HK K Valérie Mauduit Frankrike 1975 376 140,78 km140,78 k 23:57:11 10:13 min/km10:13 /k
10 24HK K Jennie Grahn Karlskoga friidrott 1976 352 131,77 km131,77 k 23:57:08 10:54 min/km10:54 /k
11 24HK K Nina Rolfsdotter Nynäshamns långdistansklubb 1982 329 123,03 km123,03 k 23:58:32 11:42 min/km11:42 /k
12 24HK K Camilla Lundberg SOK Knallen 1973 323 120,66 km120,66 k 23:51:29 11:52 min/km11:52 /k
13 24HK K Ulrika Berglund Väckelsång 1968 322 120,32 km120,32 k 23:53:24 11:55 min/km11:55 /k
14 24HK K Maria Broström OK Denseln 1971 321 119,92 km119,92 k 23:59:44 12:00 min/km12:00 /k
15 24HK K Siw Hedlin Värnamo 1968 303 113,41 km113,41 k 23:58:31 12:41 min/km12:41 /k
16 24HK K Amanda Nolhage Team Hybrid Fitness 288 107,59 km107,59 k 21:47:06 12:09 min/km12:09 /k
17 24HK K Eleonor Tyllsmark Tylla XC 1973 276 103,44 km103,44 k 23:55:59 13:53 min/km13:53 /k
18 24HK K Britt Sulonen Team Ultrasweden 1958 258 96,49 km96,49 k 23:52:33 14:51 min/km14:51 /k
19 24HK K Maria Havseng Göteborg 1977 241 90,06 km90,06 k 17:57:57 11:58 min/km11:58 /k
20 24HK K Anna Österberg Västerås 1983 236 88,20 km88,20 k 15:06:13 10:16 min/km10:16 /k
21 24HK K Anne-Sofie Sundholm Bälinge IF 1945 213 79,74 km79,74 k 23:58:45 18:03 min/km18:03 /k
22 24HK K Mikaela Lindvall Västerås LK 1981 184 68,80 km68,80 k 12:43:20 11:06 min/km11:06 /k
23 24HK K Heleni Sapnara Trafikverkets Fritidsförbund 1972 178 66,56 km66,56 k 17:59:50 16:13 min/km16:13 /k
24 24HK K Sussi Lorinder Salomon Running Sweden 1971 167 62,46 km62,46 k 9:01:51 8:41 min/km8:41 /k
25 24HK K Ann-Marie Dolk Team Ultrasweden LK 1947 143 53,51 km53,51 k 17:59:10 20:10 min/km20:10 /k
26 24HK K Mia Edofsson Team Kungälv 1972 0 -- 0:00 --
27 24HK K Elin Durgé Umeå 1993 0 -- 0:00 --
28 24HK K Elin Töllborg Mölndals AIK 1986 0 -- 0:00 --
29 24HK K Titti Fältström Ockelbo SK 1959 0 -- 0:00 --
24 TIMMARS HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 24HM M Ivan Bretan Team Ultrasweden 1965 647 241,57 km241,57 k 23:59:37 5:58 min/km5:58 /k
2 24HM M Hristo Tsvetkov Begach Bulgaria 1993 625 233,50 km233,50 k 23:57:12 6:09 min/km6:09 /k
3 24HM M Staffan Blixt Stockholms Långdistansklubb 581 216,92 km216,92 k 23:59:24 6:38 min/km6:38 /k
4 24HM M Henrik Lowemark Ljusdal 1975 563 210,46 km210,46 k 23:58:26 6:50 min/km6:50 /k
5 24HM M Roger Kjellsson Team Blekinge 1969 552 206,24 km206,24 k 23:59:18 6:59 min/km6:59 /k
6 24HM M Mikael Sandberg Stockholm LDK 1962 468 174,87 km174,87 k 23:59:21 8:14 min/km8:14 /k
7 24HM M Jonathan Wahlman Göteborg 1982 464 173,61 km173,61 k 23:58:30 8:17 min/km8:17 /k
8 24HM M Stephan Höfer Landvetter 1970 459 171,40 km171,40 k 23:59:53 8:24 min/km8:24 /k
9 24HM M Per Rabe Laholms IF 1962 457 170,81 km170,81 k 23:58:04 8:25 min/km8:25 /k
10 24HM M Fredrik Forsström Yxsjöbergs IK 1971 451 168,54 km168,54 k 23:58:09 8:32 min/km8:32 /k
11 24HM M Fredrik Palm Jönköping 1975 443 165,69 km165,69 k 23:56:46 8:40 min/km8:40 /k
12 24HM M Stefan Granskog Canis Löpus Åland 1967 435 162,54 km162,54 k 23:58:23 8:51 min/km8:51 /k
13 24HM M Gert-Inge Tapper Scania Road Runners 1957 433 161,71 km161,71 k 23:59:37 8:54 min/km8:54 /k
14 24HM M Henrik Pehrson Ericsson Stockholm IK 1977 432 161,41 km161,41 k 23:10:18 8:37 min/km8:37 /k
15 24HM M Daniel Johansson IK Gränslöst 1985 432 161,31 km161,31 k 22:30:34 8:22 min/km8:22 /k
16 24HM M Benny Eriksson Fair trade Runners 1972 431 161,17 km161,17 k 23:00:20 8:34 min/km8:34 /k
17 24HM M Joakim Moberg Stockholm 1977 411 153,77 km153,77 k 23:58:33 9:21 min/km9:21 /k
18 24HM M Hans Kneczke Bangkok Runners 1971 411 153,66 km153,66 k 23:59:07 9:22 min/km9:22 /k
19 24HM M Asso Karim Årsta 1980 410 153,20 km153,20 k 23:59:11 9:24 min/km9:24 /k
20 24HM M Mats Liljegren Team Skavsåret IF 1976 401 150,05 km150,05 k 23:57:59 9:35 min/km9:35 /k
21 24HM M Lars-Åke Johansson Solvikingarna 1970 391 146,01 km146,01 k 23:21:02 9:36 min/km9:36 /k
22 24HM M Stefan Edström Lonesome Runners 1970 371 138,86 km138,86 k 23:57:20 10:21 min/km10:21 /k
23 24HM M Daniel Westergren Ultramarathon.se 363 135,77 km135,77 k 23:59:16 10:36 min/km10:36 /k
24 24HM M Frank Johan Ahlberg IF Linnéa / Stockholm 1968 359 134,42 km134,42 k 23:58:39 10:42 min/km10:42 /k
25 24HM M Matthias Köhler Berber IS 1972 347 129,73 km129,73 k 23:57:56 11:05 min/km11:05 /k
26 24HM M Christer Broström OK Denseln 1965 335 125,31 km125,31 k 23:58:59 11:29 min/km11:29 /k
27 24HM M Per Hedberg Scania Road Runners 1962 331 123,63 km123,63 k 18:21:03 8:54 min/km8:54 /k
28 24HM M Jens Larsson Malmö 1975 308 115,40 km115,40 k 23:58:06 12:28 min/km12:28 /k
29 24HM M Kari Sulonen Team Ultrasweden 1957 305 114,02 km114,02 k 23:52:34 12:34 min/km12:34 /k
30 24HM M Peter Lendrop Team Blekinge LF 1968 305 114,00 km114,00 k 23:59:38 12:38 min/km12:38 /k
31 24HM M Per Christell Skenninge 1980 285 106,48 km106,48 k 13:52:54 7:49 min/km7:49 /k
32 24HM M Kent Melin IF Linnéa 1972 277 103,49 km103,49 k 16:22:58 9:30 min/km9:30 /k
33 24HM M Bertil Palmqvist Bälinge IF 1946 271 101,45 km101,45 k 23:57:40 14:10 min/km14:10 /k
34 24HM M Hans Nyberg Team Ultrasweden 1963 269 100,59 km100,59 k 19:13:45 11:28 min/km11:28 /k
35 24HM M Hans-Inge Lindeskov Team Ultrasweden LK 1949 269 100,59 km100,59 k 21:08:41 12:37 min/km12:37 /k
36 24HM M Johan Palm Färjestadens Motion 1972 268 100,13 km100,13 k 10:33:28 6:20 min/km6:20 /k
37 24HM M Emil Söderqvist Sköndal 1972 268 100,13 km100,13 k 13:07:26 7:52 min/km7:52 /k
38 24HM M Bengt Dolk Team Ultrasweden LK 1957 268 100,13 km100,13 k 17:57:27 10:46 min/km10:46 /k
39 24HM M Henrik Roos Scania Road Runners 1979 261 97,52 km97,52 k 17:32:11 10:47 min/km10:47 /k
40 24HM M Owe Gustavsson LK 42195+ 1956 242 90,71 km90,71 k 23:58:04 15:51 min/km15:51 /k
41 24HM M Fredrik Stjärnvy Horsebay Track & Field 1974 241 90,06 km90,06 k 11:46:19 7:51 min/km7:51 /k
42 24HM M Jörgen Havseng Trafikverkets Idrottsförening 1977 241 90,06 km90,06 k 17:28:35 11:39 min/km11:39 /k
43 24HM M Jerker Sterneland Dalaportens OL 1969 215 80,37 km80,37 k 10:21:21 7:44 min/km7:44 /k
44 24HM M David Rydstedt Scania Road Runners 1982 214 79,99 km79,99 k 18:08:32 13:36 min/km13:36 /k
45 24HM M Robin Jacobsson Umara Sportsclub 1989 198 74,02 km74,02 k 12:02:24 9:46 min/km9:46 /k
46 24HM M Otto Elmgart Bromma 1970 164 61,34 km61,34 k 7:41:36 7:32 min/km7:32 /k
47 24HM M Håkan Sjöö Växjö 1940 117 43,81 km43,81 k 7:59:59 10:57 min/km10:57 /k
48 24HM M Ulf-Peter Sjöholm Kånkelbären 1965 115 43,07 km43,07 k 5:19:40 7:25 min/km7:25 /k
49 24HM M Ola Nordahl IF114SPORT & SWERUN.SE 1980 83 31,13 km31,13 k 3:29:19 6:43 min/km6:43 /k
50 24HM M Mattias Gynäs Uddevalla 1978 0 -- 0:00 --
51 24HM M Ruben Andreas Zondervan Scania Road Runners 1978 0 -- 0:00 --
52 24HM M Ledig 3 Ingen klubb 0 -- 0:00 --
53 24HM M Ledig 2 Ingen klubb 0 -- 0:00 --
54 24HM M Ledig 1 Ingen klubb 0 -- 0:00 --
55 24HM M Andreas Bohman Risinge Löparkamrater 1972 0 -- 0:00 --
56 24HM M Tomas Gustafsson Växjö 1964 0 -- 0:00 --
57 24HM M Stefan Lindgren Sollentuna 1969 0 -- 0:00 --
58 24HM M Johan Hallgren Järna 1973 0 -- 0:00 --
59 24HM M Kenny Wallström Ikon Norge 1958 0 -- 0:00 --
60 24HM M Peter Leisted Bøgevig Tejn IF 1972 0 -- 0:00 --
3 TIMMARS DAMER
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 3HK K Samanta Frenandez SOK Knallen 80 30,22 km30,22 k 2:59:06 5:56 min/km5:56 /k
2 3HK K Toni Einstulen Ingen klubb 1970 80 30,10 km30,10 k 2:57:03 5:53 min/km5:53 /k
3 3HK K Emma Gotthardsson Ingen klubb 1972 58 22,19 km22,19 k 2:57:45 8:01 min/km8:01 /k
4 3HK K Lilly Larsson Ingen klubb 2008 42 16,23 km16,23 k 2:57:47 10:57 min/km10:57 /k
5 3HK K Tina Magnusson Ingen klubb 1956 40 15,42 km15,42 k 2:57:25 11:30 min/km11:30 /k
3 TIMMARS HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 3HM M Joakim Petersson Ingen klubb 1962 88 33,33 km33,33 k 2:58:23 5:21 min/km5:21 /k
2 3HM M Roland Gustbée Ingen klubb 1958 85 31,96 km31,96 k 2:59:49 5:38 min/km5:38 /k
3 3HM M Maurice Weber Ingen klubb 1980 75 28,36 km28,36 k 2:59:05 6:19 min/km6:19 /k
4 3HM M Emil Haglycke Ingen klubb 2005 55 21,04 km21,04 k 2:58:01 8:28 min/km8:28 /k
5 3HM M Jorge Hernandez Ingen klubb 1957 55 21,01 km21,01 k 2:57:42 8:27 min/km8:27 /k
6 3HM M Eddy Hultgren Ingen klubb 40 15,13 km15,13 k 1:33:31 6:11 min/km6:11 /k
7 3HM M Daniel Ohlin Ingen klubb 1973 0 -- 3:00:00 --
6 TIMMARS DAMER
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 6HK K Lina Karlsson En av tre/Uddevalla 1977 187 70,00 km70,00 k 5:59:03 5:08 min/km5:08 /k
2 6HK K Anna Lindgren SOK Knallen 1978 169 63,13 km63,13 k 5:59:49 5:42 min/km5:42 /k
3 6HK K Katja Schönbeck IFK Växjö 1971 166 62,23 km62,23 k 5:58:43 5:46 min/km5:46 /k
4 6HK K Monica Månsson Martinsson Träslövsläge 1971 162 60,74 km60,74 k 5:58:33 5:54 min/km5:54 /k
5 6HK K Annika Rosell SCANIA ROAD RUNNERS 1966 143 53,45 km53,45 k 5:59:34 6:44 min/km6:44 /k
6 6HK K Erika Sjöström Grycksbo if 1988 134 50,12 km50,12 k 5:59:31 7:10 min/km7:10 /k
7 6HK K Annika Unger Lonesome Runners/Linköping 1970 121 45,40 km45,40 k 5:58:52 7:54 min/km7:54 /k
8 6HK K Annelie Eriksson Boxholm 1972 120 44,93 km44,93 k 5:59:18 8:00 min/km8:00 /k
9 6HK K Sofia Johnsson Arkelstorp 1984 115 43,22 km43,22 k 5:57:49 8:17 min/km8:17 /k
10 6HK K Anna Lindström Skärblacka 1981 115 43,17 km43,17 k 5:58:43 8:19 min/km8:19 /k
11 6HK K Matilda Persson Sjödell Scania Road Runners 1975 100 37,56 km37,56 k 5:58:44 9:33 min/km9:33 /k
12 6HK K Ulrika Peterson Kungälv 1973 80 30,03 km30,03 k 5:58:32 11:56 min/km11:56 /k
13 6HK K Molly Johansson Lonesome Runners 2009 69 25,81 km25,81 k 5:58:33 13:54 min/km13:54 /k
14 6HK K Juni Karfunkel Uddevalla 2004 58 21,88 km21,88 k 5:58:37 16:24 min/km16:24 /k
15 6HK K Kristina Difelice Helsingborg 1971 0 -- 0:00 --
16 6HK K Anne-Lie Nielsen IK Akele 1970 0 -- 0:00 --
17 6HK K Malin Thörnblad Askaremåla RC 1970 0 -- 0:00 --
18 6HK K Cecilia Thorsson Varberg 1968 0 -- 0:00 --
19 6HK K Elin Eriksson Team Snigel 1978 0 -- 0:00 --
20 6HK K Åsa Rott Skövde 1989 0 -- 0:00 --
21 6HK K Sofia Kay LK TV88 1983 0 -- 0:00 --
6 TIMMARS DAMER ANDRA START
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 6HK2 K Martina Östenson Ingen klubb 1999 117 43,79 km43,79 k 5:59:16 8:12 min/km8:12 /k
2 6HK2 K Malin Haglycke Ingen klubb 1978 106 39,66 km39,66 k 5:59:32 9:04 min/km9:04 /k
3 6HK2 K Sendi Kun Ssbo Ingen klubb 1973 0 -- 6:00:00 --
4 6HK2 K Sofi Larsson Ingen klubb 1982 0 -- 6:00:00 --
6 TIMMARS HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 6HM M Mattias Ekman Appladalens LK 1982 192 71,69 km71,69 k 5:59:39 5:01 min/km5:01 /k
2 6HM M Micael Lindqvist Apladalens lK 1972 189 70,54 km70,54 k 5:59:02 5:05 min/km5:05 /k
3 6HM M Samuel Johansson IFK Stockaryd 1990 188 70,26 km70,26 k 5:59:37 5:07 min/km5:07 /k
4 6HM M Tommy Sjöström Grycksbo if 1960 172 64,52 km64,52 k 5:57:00 5:32 min/km5:32 /k
5 6HM M Andreas Tyllsmark Tylla XC 1970 165 61,94 km61,94 k 5:58:16 5:47 min/km5:47 /k
6 6HM M Morgan Svensson SK Graal 1969 164 61,23 km61,23 k 5:59:41 5:52 min/km5:52 /k
7 6HM M Stefan Pettersson Apladalens löparklubb 1966 163 60,91 km60,91 k 5:59:24 5:54 min/km5:54 /k
8 6HM M Henrik Daneskog SCANIA ROAD RUNNERS 1983 162 60,69 km60,69 k 5:58:44 5:55 min/km5:55 /k
9 6HM M Jimmy Holmberg FK puls Växjö 1980 157 58,67 km58,67 k 5:59:44 6:08 min/km6:08 /k
10 6HM M Marcus Ottosson Hässleholms AIS 1975 152 56,78 km56,78 k 5:59:49 6:20 min/km6:20 /k
11 6HM M Jonas Almarsson SK Graal 1971 151 56,50 km56,50 k 5:58:42 6:21 min/km6:21 /k
12 6HM M André Andersson Uddevalla sk 1974 149 55,82 km55,82 k 5:58:36 6:25 min/km6:25 /k
13 6HM M torbjorn andersson Karlskrona cwc Lyckeby 1973 146 54,80 km54,80 k 6:08:08 6:43 min/km6:43 /k
14 6HM M Bengt Wallin Björkfors GoIF 1971 142 53,23 km53,23 k 5:59:04 6:45 min/km6:45 /k
15 6HM M Christofer Wahlman Göteborg 1980 142 53,06 km53,06 k 5:59:49 6:47 min/km6:47 /k
16 6HM M johan eriksson CWC Hasto 1978 141 52,65 km52,65 k 5:59:38 6:50 min/km6:50 /k
17 6HM M Alexander Daskalakis Pettersson Vikingstad 1985 133 49,80 km49,80 k 5:59:14 7:13 min/km7:13 /k
18 6HM M Per Skarstedt Apladalens lk 1972 132 49,29 km49,29 k 5:59:17 7:17 min/km7:17 /k
19 6HM M Thomas Fortell Team Blekinge Löparförening 1971 130 48,64 km48,64 k 5:59:22 7:23 min/km7:23 /k
20 6HM M Erik Sjövik CWC Lyckeby 1978 121 45,19 km45,19 k 5:59:55 7:58 min/km7:58 /k
21 6HM M Kristian Waalen Ingen klubb 1949 121 45,18 km45,18 k 5:48:10 7:42 min/km7:42 /k
22 6HM M Boris Josefsson SK Graal 1975 120 44,81 km44,81 k 5:59:09 8:01 min/km8:01 /k
23 6HM M Emil Falkek Falkenbergs RR 1974 114 42,57 km42,57 k 4:06:14 5:47 min/km5:47 /k
24 6HM M Bengt Lindgren Vallentuna FK 1947 114 42,57 km42,57 k 4:46:39 6:44 min/km6:44 /k
25 6HM M Jörgen Nilsson Vi som Springer 1950 114 42,57 km42,57 k 5:07:36 7:14 min/km7:14 /k
26 6HM M Mattias Johansson Lonesome Runners 1981 112 41,84 km41,84 k 5:58:33 8:34 min/km8:34 /k
27 6HM M Teo Peterson Kungälv 2005 82 30,63 km30,63 k 5:49:12 11:24 min/km11:24 /k
28 6HM M Gustaf Svensson Hultsfred 70 26,45 km26,45 k 5:56:05 13:28 min/km13:28 /k
29 6HM M Niklas Fredlund Team Ultrasweden LK 1965 65 24,29 km24,29 k 3:03:32 7:33 min/km7:33 /k
30 6HM M Jonas Nilsson Primalcoaching 1983 55 20,56 km20,56 k 2:04:48 6:04 min/km6:04 /k
31 6HM M David Pantzare Spring en riktig tidning om löpning 1984 0 -- 0:00 --
32 6HM M Patrik Andersson Apladalens Löparklubb 1971 0 -- 0:00 --
33 6HM M Johan Ingvarsson Umara SC 1990 0 -- 0:00 --
34 6HM M Pär Lindbäck Braås 1985 0 -- 0:00 --
35 6HM M Jens Broed Solrød AM 1968 0 -- 0:00 --
36 6HM M Marcus Ingvarsson Umara Sports Club 1988 0 -- 0:00 --
37 6HM M L-Å Heidengård En av tre/Uddevalla 1962 0 -- 0:00 --
38 6HM M Patrik Matsson Solvikingarna 1964 0 -- 0:00 --
39 6HM M Johan Thörnblad Askaremåla RC 1973 0 -- 0:00 --
40 6HM M Karl Pettersson Älvsjö 1977 0 -- 0:00 --
6 TIMMARS HERRAR ANDRA START
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 6HM2 M Linus Wirén Ingen klubb 1993 221 82,68 km82,68 k 5:59:16 4:21 min/km4:21 /k
2 6HM2 M Johan Stålhammar Ingen klubb 1984 151 56,60 km56,60 k 5:58:35 6:20 min/km6:20 /k
3 6HM2 M Ulf Tapper Ingen klubb 1992 122 45,64 km45,64 k 5:59:28 7:53 min/km7:53 /k
4 6HM2 M Lennart Skoog Ingen klubb 1946 113 42,20 km42,20 k 5:40:07 8:04 min/km8:04 /k
5 6HM2 M Björn Östenson Ingen klubb 1993 81 30,36 km30,36 k 5:59:16 11:50 min/km11:50 /k
6 6HM2 M Kristian Waalen Spiridon LLL 1949 0 -- 6:00:00 --
7 6HM2 M Johan Rosengren Ingen klubb 1971 0 -- 6:00:00 --
 
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 6HSK K Therese Fredriksson SOK Knallen 180 67,41 km67,41 k 5:58:54 5:19 min/km5:19 /k
2 6HSK K Sofia Kay LK TV88 143 53,54 km53,54 k 5:59:14 6:43 min/km6:43 /k
 
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 6HSM M Johan Ingvarsson Umara 1990 140 52,28 km52,28 k 5:59:59 6:53 min/km6:53 /k
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med Team Ultrasweden
Senast uppdaterad 2018-12-16 13:39:32